MOPS Chełmża

jesteśmy po to aby pomagać

Ważny komunikat dla Seniorów i wszystkich mieszkańców przebywających na kwarantannie

https://wspierajseniora.pl/wp-content/uploads/2020/10/WhatsApp-Image-2020-10-22-at-16.20.34-1.jpeg

Jeśli nie masz się do kogo zwrócić – pracownicy MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W CHEŁMŻY i wolontariusze pomogą Ci:

 - zrobić zakupy


jeśli jest konieczność dostarczenia tych artykułów dzwoń w godzinach 8:00- 15:00
 - (56) 675 24 69
 - (56) 675 30 18
 - 600398639

WAŻNE!


Ruszył ministerialny program wspierania seniorów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży bierze w nim udział.
     

Więcej info https://wspierajseniora.pl/


Pomagajmy sobie w tym trudnym czasie. Również sąsiedzka pomoc jest w tym trudnym czasie bezcenna. Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy, bądź też pomóc w jakikolwiek inny sposób, zgłoś się do MOPS-u, który jest koordynatorem takich działań.

Od poniedziałku wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Od poniedziałku można się ubiegać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Zasiłek przysługuje również w przypadku, gdy te placówki nie są w stanie zapewnić opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19. Chodzi np. o sytuację, gdy część dzieci uczy się stacjonarnie, a część zdalnie. Zasiłku nie dostaną natomiast osoby, które pomimo otwarcia placówki podejmą decyzję o pozostawieniu dziecka w domu - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej...